Wina czerwone

Wina czerwone młode. To największa kategoria produkowanych win. Dzieli się ona na trzy kategorie: pierwsza to wina uzyskiwane za pośrednictwem procesu maceracji dwutlenkiem węgla.

W konsekwencji tego procesu otrzymywane są mocno owocowe o wiśniowym kolorze, które trzeba spożyć w ciągu 12 miesięcy od ich produkcji. Druga podgrupa to wina niepoddawane procesowi dojrzewania w beczce, charakteryzujące się bogatym aromatem i smakiem dojrzałych owoców. Pozostałe z trzecie grupy to, te poddawane krótkiemu procesowi dojrzewania: od 3 do 9 miesięcy. Doskonale sprawdzają się w gastronomi za sprawą owocowego smaku z nutą dębowego drewna.

Wina czerwone długo leżakujące należą do najwykwintniejszych na rynku. Mogą leżeć zarówno w beczkach jak i w butelkach. Najlepsze spośród nich charakteryzują się głęboką barwą, w odcieniach granatu. Wina z tej kategorii, aby w pełni osiągnąć swój pełen potencjał od roku do pięciu lat leżakowania. Podawane są zazwyczaj do mięs czerwonych, dziczyzny czy potraw duszonych.