Podawanie wina

W żadnym wypadku nie umieszczajmy wina w zamrażalniku, ponieważ nie mamy możliwości kontrolowania temperatury a w zbyt wysokiej wino traci cały swój aromat.

Otwieranie wina jest tylko pozornie łatwe im jest ono starsze tym wymaga większej uwagi. Podstawową i pierwszą czynnością jest odcięcie osłony szyjki, wytarcie jej suchą szmatką i ustawienie butelki w pionie tak, aby umieścić korkociąg w środku korka nie przebijając go na wylot. Wyciąganie korka powinno przebiegać sukcesywnie i delikatnie. Po wyjęciu korka sprawdźmy jego elastyczność oraz czy nie znajduje się na nim żadna pleśń.
[1]
[2]
[3]
[4]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Akcesoria do wina - dla miłośników tego trunku.

Amatorzy trunku jakim jest wino, doskonale wiedzą gdzie nabywać swoje ulubione gatunki. Wiedzą oni także, który sklep z winem oferuje nie tylko samo wino, ale również potrzebne do jego eleganckiego podania czy przechowywania akcesoria. Stojaki na wino w ciekawych kolorach czy o niepowtarzalnych formach, a także wyjątkowe i niepowtarzalne w swoim kształcie kieliszki do wina - to chyba najczęściej poszukiwane akcesoria winne.

Akcesoria do wina to przede wszystkim kieliszki, stojaki, korkociągi a także specjalne plastikowe kostki lodu, które pomagają w szybkim schłodzeniu wina lub w utrzymaniu jego odpowiedniej temperatury. Akcesoria jakie można dodatkowo nabyć to także różne, bardzo przydatne gadżety. Nie powinno ich zabraknąć w podstawowym wyposażeniu, żadnego miłośnika win. Akcesoria takie jak chociażby specjalny rozcinacz folii, lejek z sitkiem czy błyskawiczny schładzacz wina, to szalenie potrzebne i pomysłowe gadżety - narzędzia, które z łatwością nabędziemy przede wszystkim w sklepach specjalistycznych. Oferuje je nierzadko niejeden sklep z winem w postaci stoiska w supermarkecie. Akcesoria do win dzięki swoim licznym zaletom: są estetyczne, trwałe a przy tym niedrogie; sprawiają iż dany sklep z winem jest dużo chętniej i częściej odwiedzany niż ten,w którym akcesoria te nie są do nabycia. Nie tylko akcesoria do win są sposobem na przyciągnięcie uwagi klienta. Równie sprawdzonym i pożytecznym sposobem jest także degustacja win.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.